Wszystkie marki oraz instytucje działające w zakresie etycznej mody, zrównoważonego rozwoju zapraszamy do współpracy i kontaktu poprzez rejestrację na naszej stronie

czyli czego nie możemy zrobić

ZAGROŻENIA

Nie wszystko jesteśmy wstanie upcyklingować , nie pracujemy na sztucznych włóknach jak również nie pracujemy na wełnie, welurze, poliamidzie, poliestrze, nylonie. Przerabiamy wyroby wykonane z włókien takich jak bawełna, len, wiskoza. Dlatego chcemy Wam pokazać co się dzieje jak źle wskażesz rodzaj włókna z jakiego jest Wasze ubranie.

PAMIĘTAJ ! sprawdź  SKŁAD PROCENTOWY swojego wyrobu , informację tę możesz znaleźć na ETYKIECIE PIELĘGNACYJNEJ   .

(jeżeli nie znasz znaczenia niektórych słów, sprawdz FAQ/najczęściej zadawane pytanie , tam znajdziesz odpowiedź jeżeli nie, to napisz do Nas, chętnie wyjaśnimy )

Dlaczego nie poliester, poliamid, nylon?

Poliestru, poliamidu, nylonu nie jesteśmy wstanie przefarbować ponieważ każde z tych włókien zachowuje się w sposób nieprzewidywalny dlatego nie chcemy narażać Ciebie na płacenie za coś co z góry wiemy, że nie jesteśmy wstanie zrobić. Efekty uboczne jakie powstają to mechacenie się wyrobu, gniecenie się materiału, jak również wyrób nie przefarbuje się tak jak być chciał. Sprawdź nasze ZAGROŻENIA żeby zobaczyć jak zachowują się włókna nienaturalne.

Dlaczego nie wełna, welur?

Wełna, welur są włóknami, których nie jesteśmy wstanie ufarbować w wyrobie gotowym, włókna te wymagają wykończenia jakie jest wstanie zrobić tylko producent w tzw. rolkach, w specjalnych maszynach specjalnie przygotowanych do tych włókien.

Dlaczego nie zamki, aplikacje, cekiny, korale?

Jeżeli twoja odzież posiada tego typu elementy to jest bardzo duże prawdopodobieństwo, że zamki się nie ufarbują, spowodują uszkodzenie  odzieży, aplikacje się uszkodzą, zdeformują, cekiny się zdeformują połamią, a korale pozrywają. Wiele z tych elementów było naszywane już na gotowym wyrobie z przeznaczeniem tzw. prania ręcznego nie przeznaczone do pranie w pralce

Potrzebujesz więcej informacji na nasz temat?

Pamiętaj, o tym, żeby każdy Twój zakup był świadomy i przemyślany. Usługa jaką Ci proponujemy polega na przefarbowaniu Twoich ubrań, które zalegają Ci w szafie. Sprawdź najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi jeżeli masz jakieś wątpliwości nie czekaj, sprawdź.

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER

Będziesz na bięząco z ofertami oraz dostaniesz rabat -10% na wszystko!

[FM_form id="2"]